Budżet Obywatelski oraz Przyjazna Dzielnica 2017

Dzień Dobry!

Szanowni Państwo,

w poniedziałek, 18 września rozpoczynamy głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oraz Przyjaznej Dzielnicy. Głosowanie potrwa do 2 października.

 

BUDŻET OBYWATELSKI i PRZYJAZNA DZIELNICA 2017

Łączna pula środków przeznaczonych na realizację tegorocznego Budżecie Obywatelskim to dokładnie 5 310 198 zł oraz na „Przyjazną dzielnicę” – z pulą środków 550 tys. zł.

Dzielnica z najwyższą frekwencją podczas głosowania zostanie – w ramach podziękowania i nagrody za aktywność mieszkańców – zrealizowany dodatkowy projekt.

 

W dzielnicy Karwiny zgłoszono w sumie 6 projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego:

 

 1. Karwiński Projekt Pieszy - poprawa nawierzchni, oświetlenia i bezpieczeństwa na ulicy Korzennej, Nałkowskiej, Staffa, Kruczkowskiego i Chwaszczyńskiej /Miasto Wspólne  - 160 765 zł
 2. Powiększamy parking przy ul. Kruczkowskiego - 141 988 zł
 3. Wybieg dla psów przy zjeździe do garaży na ul. Gałczyńskiego - 65 956 zł
 4. Nowe miejsca parkingowe przy bloku na ul. Chwaszczyńskiej 24 i szkole ZS nr 13 i przedszkolu nr 6 - 165 000 zł
 5. Wymarzony plac zabaw na Korzennej - 161 400 zł
 6. W zdrowym ciele, zdrowe Karwiny - budowa wielofunkcyjnego boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę przy Zespole Szkół nr 13 na ul. Chwaszczyńskiej 26 - 116 000 zł

 

i 4 projekty w ramach Przyjaznej Dzielnicy:

 1. Organizacja dwóch imprez biegowych - Puchar Gdyni w biegach młodzieżowych i Karwiny Biegają - olimpiada biegowa dla dzieci z przedszkoli i zerówek na Karwinach - Szacunkowa wartość projektu: 12 500,00 zł
 2. Wyjdź na kije! Cykliczne bezpłatne zajęcia nordic walking od kwietni aż do października z instruktorem zakończone rajdem - Szacunkowa wartość projektu: 12 500,00 zł
 3. Bądź seniorem, który wie jak korzystac z Życia - spotkania tematyczne, fragmenty filmów, dyskusje dla osób 55+ - Szacunkowa wartość projektu: 12 500,00 zł
 4. Karwiny dla Rodziny II - Szacunkowa wartość projektu: 12 400,00 zł

 

Organizacja głosowania
Głosowanie odbędzie się w dniach 18 września – 2 października za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl
Każdy z głosujących po wejściu na stronę bo.gdynia.pl i przejściu do podstrony głosowania będzie:
* podawał numer PESEL oraz imię ojca
* wybieramy dwa głosowania: na Budżet Obywatelski (BO) i potem na Przyjazną Dzielnicę (PD)
* każdy mieszkaniec może wybrać dowolną jedną dzielnicę, nie koniecznie tą w której mieszka, o rozwoju której chcemy decydować

* wskazujemy 5 najciekawszych naszym zdaniem projektów w BO i 3 najciekawsze naszym zdaniem w PD

Uprawnieni do głosowania
W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy w Gdyni (bez względu na wiek) zameldowani w Gdyni lub znajdujący się w rejestrze wyborców.

Mieszkańcy, którzy nie spełniają żadnego z powyższych warunków, mogą dopisać się do listy głosujących w Budżecie Obywatelskim i Przyjaznej dzielnicy. W tym celu:
* należy wydrukować, wypełnić i podpisać oświadczenie udostępnione do pobrania na stronie internetowej www.bo.gdynia.pl
* przynieść podpisane oświadczenie do Laboratorium Innowacji Społecznych (na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, budynek IVA – wejście od ul. Stryjskiej). W przypadku oświadczeń składanych przez osoby niepełnoletnie podpisują je rodzice/prawni opiekunowie.

Wyniki głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim zostaną ogłoszone 4 października.

Harmonogram wymiany zaworów termostatycznych oraz informacja Zarządu

INFORMACJA ZARZĄDU

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Karwiny” w Gdyni uprzejmie informuje, że od dnia 10-08-2017 r. do 09-09-2017 r. Spółdzielnia realizuje program wymiany istniejących zaworów termostatycznych na zawory termostatyczne typ RA-N z głowicami gazowymi typ RA 2996 firmy Danfoss, które umożliwią płynną regulację temperatury w lokalu na każdym grzejniku w zakresie 16°C - 26°C.

Czytaj więcej: Harmonogram wymiany zaworów termostatycznych oraz informacja Zarządu

Konkurs o Pomorską Nagrodę Jakości

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „KARWINY” W GDYNI OTRZYMAŁA
NAGRODĘ SPECJALNĄ PRZEWODNICZĄCEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Konkurs o PNJ

Miło nam poinformować, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „KARWINY” w Gdyni już po raz drugi dołączyła do grona finalistów Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. Organizatorem Konkursu od początku jego istnienia jest Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku oraz Polski Rejestr Statków. W dniu 16 lutego 2017 r. w Domu Technika NOT w Gdańsku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w XX Jubileuszowej Gali Finałowej Konkursu.

Konkurs o PNJ

Wszystkie firmy, które znalazły się w finale Konkursu, zostały bardzo wysoko ocenione między innymi w zakresie istniejących w nich systemów zarządzania. Spółdzielnia Mieszkaniowa „KARWINY” w Gdyni została laureatką nagrody specjalnej Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Pana Jana Kleinszmidta, przyznanej między innymi za wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań obsługi i komunikacji z  klientem, takich chociażby jak Internetowa Obsługa Kontrahenta (IOK) czy płatności masowe, a także za prowadzenie i rozwijanie działalności społecznej, kulturalnej oraz oświatowej. Nagrodę w imieniu Spółdzielni odebrał Prezes Zarządu Zbigniew Szymański. Ponadto informujemy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „KARWINY” w Gdyni jest od 2014 roku Członkiem Klubu Laureatów Pomorskiej Nagrody Jakości. 

       Dyplom PNJ                                     Statuetka PNJ  

 

 

Komunikat dotyczący punktu obsługi MONETII

Komunikat Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Karwiny” w Gdyni

Zarząd informuje, że punkt obsługi MONETII sp. z o.o. został przeniesiony i od dnia 28.10.2016 r. funkcjonuje na parterze siedziby Spółdzielni (pokój nr 1) w następujących godzinach:

 • poniedziałek-czwartek 900 - 1600
 • piątek 1000 - 1800
Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług placówki.