Sezon grzewczy 2020/2021

SZANOWNI MIESZKAŃCY

Zarząd SM „Karwiny" uprzejmie informuje, że od dnia 25.09.2020 r. przystępujemy do uruchamiania instalacji centralnego ogrzewania w zasobach Spółdzielni. 

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym 2020/2021 uprzejmie prosimy wszystkie osoby posiadające prawo do lokalu o otwarcie wszystkich zaworów termostatycznych zainstalowanych przy grzejnikach do maksymalnej pozycji „5” w celu zapewnienia pełnego napełnienia i odpowietrzenia instalacji centralnego ogrzewania w Państwa budynkach. 

Po rozpoczęciu sezonu grzewczego w zasobach Spółdzielni pozycję ustawienia zaworu termostatycznej należy dostosować do indywidualnych potrzeb.

Miasto Gdynia wydaje maski

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Karwiny” informuje, że miasto Gdynia, wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, umożliwia dostarczenie tym osobom maseczek. Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie Urzędu Miasta Gdyni www.gdynia.pl

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami oferty miasta.

Seniorze!

 

Wirusolog radzi

WIRUSOLOG RADZI:

  1. Zrezygnuj z uścisku dłoni, a zamiast tego stosuj inny rodzaj powitania, np. przybijaj piąstkę (ale nie piątkę!), zrób lekki ukłon lub zetknij się z drugą osobą łokciem.
  2. Dotykaj włączników światła, przycisków w windzie itp. TYLKO kostką zgiętego palca. Podczas tankowania podnoś dozownik paliwa przez ręcznik papierowy lub używaj jednorazowej rękawicy.
  3. Otwieraj drzwi zamkniętą pięścią lub biodrem. Nie chwytaj za klamkę dłonią, chyba że nie istnieje inny sposób otwarcia drzwi. To szczególnie ważne w przypadku drzwi łazienkowych i znajdujących się w miejscach publicznych, np. na poczcie.
  4. Jeśli masz dostęp do chusteczek dezynfekujących, używaj ich w sklepach, do wycierania rąk, wózka i fotelika dziecięcego.
  5. Myj ręce mydłem przez 10–20 sekund i/lub używaj środków dezynfekujących do rąk na bazie alkoholu (ponad 60 proc.), ilekroć wracasz do domu po wykonywaniu jakiejkolwiek czynności w miejscu, w którym przebywały inne osoby.
  6. Trzymaj środki dezynfekujące przy wejściu do domu oraz w samochodzie, by łatwo było użyć ich po zatankowaniu i dotknięciu brudnych przedmiotów, gdy nie można natychmiast umyć rąk.
  7. Jeśli tylko się da, gdy kaszlesz lub kichasz, używaj jednorazowych chusteczek i wyrzucaj je. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zakrywaj usta łokciem, ale pamiętaj, że na ubraniu może znaleźć się wirus, który potrafi przenosić się przez tydzień lub dłużej!